Нефтохимик подчини Марек в петгеймова битка

Снимка: Архив.
22-02-2020 19:38 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) се поздравиха с 15-а победа в Суперлигата, след като надделяха като гости над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:16, 17:25, 25:21, 18:25, 15:10) в двубой от 17-и кръг, изигран в югозападния град.

Бургазлии остават лидери в класирането с 44 точки (15 победи, 2 загуби), дупнишкият тим е пети с 29 точки (9 успеха, 8 поражения)

Гостите започнаха силно в срещата, като поведоха без проблем в първия гейм. Във втората част ролите се размениха, след което играта продължи равностойно. След 12-а точка волейболистите на Виктор Карагьозов взеха инициативата в своите ръце и изравниха резултата.

Бургазлии излязоха напред в третия гейм, като поддържаха темпото през по-голямата част от времето и в крайна сметка отново имаха водеща роля. Впоследствие Марек показа друго лице в четвъртата част и не позволи на съперника да довърши започнатото.

Двубоят влезе в тайбрек. Там битката бе точка за точка, но шампионите дадоха всичко от себе си и изковаха победата след 15:10 и крайното 3:2 гейма.

В следващия кръг Нефтохимик среща Левски София, а Марек - Дунав. Мачовете са на 28 февруари (петък) и 2 март (понеделник).