Добруджа срещу Монтана в битка за тройката на Суперлигата

28-02-2020 14:00 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) приемат Монтана в мач от XVIII кръг на Суперлигата при мъжете. Двубоят е на 29 февруари (събота) от 18:00 часа в добричката зала "Добротица". Сблъсъкът ще е един от най-интересните в този кръг, като двата тима си оспорват третото място във временното класиране на първенството.

В момента трети са гостите с 13 победи и 4 загуби и 39 точки. Успех в този мач ще ги утвърди в тройката на шампионата и те ще станат с две победи пред прекия си съперник. Тимът на Добруджа 07 е на четвърто място с 12 победи и 5 загуби и 36 точки. Триумф в мача с чиста победа може да доведе до размяна на позициите, успех след петгеймова битка ще доближи максимално домакините до съперника.

През първия полусезон от шампионата съставът на Монтана се наложи в собствената си зала "Младост" с 3:1 гейма. Сега добричлии ще търсят реванш, като ще впрегнат всички сили за домакински успех пред собствена публика.

Съдии на срещата ще бъдат Александър Виналиев от Варна и Атанас Върбанов от София.

Програма, резултати и временно класиране в Суперлигата вижте тук.