Нефтохимик взе реванш за загубата в Монтана

11-03-2020 21:03 | BGvolleyball.com

Нефтохимик победи Монтана с 3:1 (22:25, 25:17, 31:29, 25:21) в мач от 20-и кръг на волейболната Суперлига. Срещата се игра през празни трибуни в зала "Младост" в Бургас. По този начин играчите на Николай Желязков взеха реванш за загубата в Монтана през първия полусезон. Два кръга преди края на редовния сезон бургазлии са първи с 18 победи и 53 точки. Волейболистите от северозападния град се намират на четвърто място в класирането с 14 успеха и 42 точки.

Монтана взе първата част, Нефтохимик изравни и поведе, въпреки че губеше със 7 точки в третия гейм, след което спечели и четвъртия.

Монтана бе по-стабилният тим през първата част, рискува сервисa и затрудни домакините. Бургазлии направиха повече грешки. Играчите на Даниел Пеев дръпнаха с 20:16, което бе достатъчно, за да поведат в резултата. Във втория гейм ролите се размениха. Гостите грешаха повече, особено на начален удар. В средата на частта Нефтохимик поведе с 5 точки - 16:11, а малко по-късно изравни геймовете.

Третата част бе изключително интересна. Монтана поведе с 14:7, но Нефтохимик се доближи на точка до съперника, след което изравни при 21:21. Финалът на гейма бе много оспорван, като и двата тима имаха по няколко възможности да го спечелят. Две блокади на Николай Николов пратиха гейма в актива на домакините.

Последната част бе решена в края, когато на сервис застана Добромир Димитров и домакините дръпнаха с три точки - 21:18. Нефтохимик задържа аванса и спечели срещата.

Мирослав Градинаров (1 ас) и Николай Николов (1 ас, 5 блокади) записаха по 12 точки за Нефтохимик. Най-резултатен в мача беше Миколай Сарнечки от Монтана със 17 точки (1 ас, 1 блокада).

Статистика, ВИЖТЕ ТУК

Нефтохимик: Денис Карягин, Добромир Димитров, Илия Петков, Мирослав Градинаров, Георги Петров, Николай Николов и Христо Христов-либеро;

Треньор: Николай Желязков;
Монтана: Иван Латунов, Тодор Вълчев, Радослав Попов, Тодор Костов, Миколай Сарнечки, Максимилиан Талер и Мартин Божилов-либеро;

Треньор: Даниел Пеев;