Марек даде гейм на Славия, но спечели победа в София (снимки)

11-03-2020 20:12 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надиграха като гости Славия с 3:1 (22:25, 25:15, 26:24, 25:18) в мач от междинен XX кръг в Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала „Панайот Пондалов“.

С това дупничани отбелязаха единадесета победа в първенството на елита, като с девет загуби и 35 точки продължават за заемат пето място във временното класиране. Съставът на Славия заема последното дванадесето място в таблицата с една победа, деветнадесет загуби и 2 точки.

Въпреки чистия успех в мача гостите не взеха леко крайната победа. Славистите тръгнаха нахъсано, изненадаха съперника в първия гейм и спечелиха, като поведоха с 1:0. Играчите на Марек намериха верния път във втората част, която спечелиха с разлика и изравниха играта. В третия гейм славистите отново се надигнаха и затрудниха максимално гостите, като бяха равностоен съперник докрай. В решителните моменти обаче дупничани показаха повече устойчивост и надделяха, а с това взеха оспорвания гейм. Това бе преломен момент и  четвъртата част съставът на Марек доминираше, като затвори мача с чиста победа.