Пирин подчини Левски за успех №10

Снимка: Архив.
11-03-2020 20:28 | Малинка Димитрова

Воденият от Мирослав Живков тим на Пирин (Разлог) се поздрави с десета победа в Суперлигата. Състезателите от югозападния град се наложиха над Левски София с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20) в среща от 20-и кръг, изиграна в зала "Септември".

Разложани са шести във временното класиране с 31 точки (10 победи, 10 загуби), "сините" са седми с 24 точки (9 успеха, 11 поражения)

До средата на първата част лидерството се променяше, после Пирин взе превес, който се запази. В ключовите моменти той бе минимален, но момчетата на Мирослав Живков взеха аванс. Интрига и размяна на ролите имаше и в началото на втория гейм, но отново домакините бяха печелившият отбор.

В третата част разложани отново доминираха отначало, но не успяха да запазят темпото. Това бе глътка въздух за гостите от столицата, които показаха друго лице и взеха гейма с добра преднина.

В четвъртия решителен гейм водеше ту единият, ту другият отбор. Левскарите не съумяха да удържат и да вкарат срещата в тайбрек, въпреки усилията и Пирин записа крайната победа.

Най-резултатен бе капитанът Благовест Катранджиев с 16 точки (3 блокади), 13 точки реализира Георги Елчинов (2 аса, 1 блокада). Георги Чалъков и Костадин Гаджанов се разписаха съответно с 11 (1 ас, 1 блокада) и 10 точки (1 ас, 4 блокади). За Левски над всички бе Гордан Люцканов с 19 точки (2 аса), 18 добави Смилен Мляков (1 блокада). Милослав Димов приключи с 9 точки (4 блокади)

В следващия кръг Пирин среща Хебър (Пазарджик), а "синият" тим се изправя срещу Славия. Двубоите са на 14 и 15 март (събота и неделя).