Марек удари Черно море и взе реванш

12-03-2020 18:55 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) записаха трета поредна и общо 12-а победа в Суперлига. Воденият от Виктор Карагьозов надигра категорично като домакин Черно море (Варна) с 3:0 (25;18, 25:21, 28:26) в мач от 21-и кръг.

Така дупничани взеха реванш за поражението от десети кръг с 2:3 гейма

Марек е на петата позиция с 38 точки (12 успеха, 9 загуби), "моряците" са десети с 16 точки (6 победи, 15 поражения)

Домакините доминираха изцяло в първата част, след което запазиха възходящата линия. Съперникът се доближи на няколко пъти, но не се случи нищо повече. Третата част бе доста оспорвана - дупничани поведоха, след което гостите от Варна поеха инициативата. Марек отново имаше водеща роля, след което играта тръгна равностойно.

Най-резултатен бе Илиян Преспов със 17 точки (4 аса), 11 добави Светослав Иванов (1 ас). С 10 се отчете Костадин Стойков (1 блокада). За Черно море Стефан Иванов приключи с 15 точки, 13 точки реализира Явор Генов (1 ас, 1 блокада)

В следващия кръг Марек среща ЦСКА, а "моряците" се изправят срещу Левски София.  Двубоите са на 21 март (събота).