Нефтохимик надигра ЦСКА и прати серията в трети мач

15-03-2015 19:05

Опитният Ивайло Стефанов игра като диагонал в Бургас, но и това не помогна на столичани

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като домакин ЦСКА (София) с 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:23) във втория мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на Суперлигата при мъжете, игран в зала Младост.

Успехът на бургазлии изравни общия резултат между двата отбора 1:1 победи и така ще се играе трети решаващ мач между двата отбора в зала Васил Симов в София.

Домакините от Нефтохмик започнаха по-концентрирано срещата и още в самото начало дръпнаха с 5:1 точки. Те поддържаха своята преднина благодарение на по-стабилното посрещане и много силната игра на двамата центрове Теодор Богданов и Стоян Самунев. По-големият опит на бургазлии оказа своето влияние и те затвориха без особени проблеми гейма с 25:18.

Силна серия на Георги Сеганов в началото на втората част даде аванс на Червените от 1:4. Последва доста равностойна игра от двата отбора и те разменяха точка за точка. Няколко добри прояви в защита на Стоян Златев и Андрей Николов доведоха до равенство 11:11. Атака на Красимир Георгиев даде аванс на ЦСКА от 16:14 при втората техническа почивка. Две добри атаки на Яни Георгиев дадоха аванс от 21:17 в полза на ЦСКА. Домакините все пак успяха да се върнат в гейма и изравниха за 21:21. Новото равенство накара Даниел Пеев да пусне в игра опитния Ивайло Стефанов и това даде резултат. След две атаки на ветерана, гостите поведоха с 23:21, а след това затвориха гейма с 25:23.

В третия гейм гостите се опитаха да изненадат състава на Нефтохимик и пуснаха опитния Ивайло Стефанов на поста диагонал на разпределителя. Това даде резултат в началните минути и гостите натрупаха комфортна преднина от четири точки. Последваха много силни минути на диагонала на Нефтохимик 2010 Петър Христов и така разликата до второто техническо прекъсване бе свалена само на две точки 14:16. В заключителните минути шанса се усмихна на домакините и ас на Стоян Златев изравни за 20:20. Домакините бяха по-концентрирани и затвориха частта с 25:22.

Четвъртият гейм започна изключително равностойно. Добра серия на Стоян Самунев от сервис даде аванс от 11:8 в полза на Нефтохимик 2010. По-добрата игра на блокада даде необходимото спокойствие и волейболистите на Нефтохимик спечелиха частта с 25:23, а с това и мача с 3:1 гейма.

Реализатор за победата на Нефтохимик стана Петър Христов с 23 точки. Стоян Самунев добави 19 точки за успеха.

За ЦСКА Пламен Шекерджиев бе с най-голям актив, като завърши с 14 точки.

Статистика от мача, благодарение на скаутмена на Нефтохимик 2010 Костадин Бирбочуков виж - ТУК.

Резултати от четвъртфиналите на Суперлигата виж - ТУК.