Националка сменя Кан с немския шампион


Националка сменя Кан с немския шампион
16-06-2020 23:37 | BGvolleyball.com

 

Националката Мира Тодорова сменя френското първенство с немската Бундеслига. 26-годишната състезателка, която играе на поста център, ще защитава цветовете на действащия шампион на Германия Алинац (Щутгарт). Новината бе обявена на профилите на клуба в социалните мрежи. 

 

През изминалия сезон Тодорова се изявяваше в Кан, с който завърши на пето място във френския елит. Отборът игра в Шампионската лига, където се изправи два пъти срещу Марица (Пловдив), продукт, на чиято школа е Мира. 

 

 "Тя е много опитна и се вписва перфектно в състава. Много харесвам нейния стил на игра", заяви треньорът на Алианц Янис Атанасопулос. 

 

Останалите нови попълнения са Дора Гроцер, Лена Гросе Шарман, Естер Яспер, Михаела Млейнкова, Атина Папафотиу. 

 

Родната представителка е защитавала цветовете на френския Волеро Льо Кане през 2018/2019. Предходния сезон печели титлата и Купата на Швейцария, както и Суперкупата. 

 

 

 

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Мира Тодорова, Алианц (Щутгарт), Германия жени
Коментари
Допълнителен турнир от ДП за кадетки, група А
Хебър (кадетки) 3:2 Раковски (кадетки)
Славия (кадетки) 3:2 Казанлък Волей (кадетки)
Национална волейболна лига Суперлига | Втора осмица
Тетевен Волей 17:00 Арда
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Миньор 16:00 Звездец
Люлин 18:00 Софийски университет
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група А
Миньор (прекадети) 1:3 ЦСКА (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Б
Етрополе (прекадети) 3:1 Ботев Луковит (прекадети)
Омуртаг (прекадети) 0:3 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Ботев Луковит (прекадети) 17:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Етрополе (прекадети) 18:30 Омуртаг (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група В
Левски София (прекадети) 11:00 Люлин (прекадети)
Левски София (прекадети) 17:00 Дунав (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Г
Пирин (прекадети) 16:00 Виктория Волей (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Д
Хебър (прекадети) 3:0 Хан Аспарух (прекадети)
Изгрев (прекадети) 0:3 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хан Аспарух (прекадети) 17:00 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хебър (прекадети) 18:30 Изгрев (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Е
Локомотив Червен бряг (прекадети) 0:3 Славия (прекадети)
Славия (прекадети) 3:0 Локомотив Пловдив (прекадети)
Локомотив Пловдив (прекадети) 17:00 Локомотив Червен бряг (прекадети)
Други новини