Полша даде начало на сезона с победа над Чехия (статистика)

01-07-2020 13:29 | BGvolleyball.com

Женският национален отбор по волейбол на Полша даде начало на сезона с категорична победа. "Червено-белите" надиграха Чехия във Валбжих с 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), като вместо публика имаше макети със снимки на фенове. Треньорите се съгласиха да играят допълнителен гейм, който завърши с победа на чехкините с 26:24.

Волейболистките на "дружина полска" изиграха първи приятелски мач след повече от три месеца почивка поради пандемията от коронавирус. Състезателките на Ячек Наврочки последно бяха на терена преди почти шест месеца  - при загубата от Турция в полуфиналите на европейските олимпийски квалификации през януари.

Втората среща между тези две страни ще се играе днес на същото място от 20:30 ч.