Българин става помощник на Пламен Константинов в Локомотив (Новосибирск)


Българин става помощник на Пламен Константинов в Локомотив (Новосибирск)
03-07-2020 18:50 | BGvolleyball.com

 

Още един български специалист ще работи в шампиона на Русия Локомотив (Новосибирск), където старши треньор е бившият селекционер на България Пламен Константинов. Според "БИЗНЕС Online" новият помощник на Константинов в тима ще бъде Петър Шопов.

През последния сезон 41-годишният Шопов бе начело на Добруджа 07 (Добрич). Преди това специалистът бе старши треньор и на Левски, Монтана и Дунав (Русе). Шопов вече е работил заедно с Константинов в националния отбор на България за Лигата на нациите през 2018 г. 

 

Петър Шопов ще бъде четвъртият български треньор в Локомотив. От 2016 г. Пламен Константинов е начело на основния отбор, който през миналия сезон изведе до историческа първа шампионска титла на Русия. В щаба му от миналата есен е и кондиционният треньор Венислав Наумов, който сега помага и на Силвано Пранди в националния отбор. А треньор на Локомотив 2, който играе във Висшата лига А, и на младежката гарнитура на клуба пък е Георги Петров.

 

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube


 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Петър Шопов, Локомотив (Новосибирск), Русия мъже
Коментари
Допълнителен турнир от ДП за кадетки, група А
Хебър (кадетки) 3:2 Раковски (кадетки)
Славия (кадетки) 12:30 Казанлък Волей (кадетки)
Национална волейболна лига Суперлига | Втора осмица
Тетевен Волей 17:00 Арда
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Миньор 16:00 Звездец
Люлин 18:00 Софийски университет
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група А
Миньор (прекадети) 1:3 ЦСКА (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Б
Етрополе (прекадети) 3:1 Ботев Луковит (прекадети)
Омуртаг (прекадети) 0:3 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Ботев Луковит (прекадети) 17:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Етрополе (прекадети) 18:30 Омуртаг (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група В
Левски София (прекадети) 11:00 Люлин (прекадети)
Левски София (прекадети) 17:00 Дунав (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Г
Пирин (прекадети) 16:00 Виктория Волей (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Д
Хебър (прекадети) 3:0 Хан Аспарух (прекадети)
Изгрев (прекадети) 0:3 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хан Аспарух (прекадети) 17:00 Марек Юнион-Ивкони (прекадети)
Хебър (прекадети) 18:30 Изгрев (прекадети)
Държавно първенство (прекадети) | Квалификационен турнир, прекадети, група Е
Локомотив Червен бряг (прекадети) 0:3 Славия (прекадети)
Славия (прекадети) 14:30 Локомотив Пловдив (прекадети)
Локомотив Пловдив (прекадети) 17:00 Локомотив Червен бряг (прекадети)
Други новини