Монтана с драматична победа на старта на Суперлигата

30-10-2020 21:30 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Монтана надиграха Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:2 (27:29, 25:20, 25:17, 18:25, 25:12) в мач от първи кръг на Първа осмица от Суперлигата при мъжете. Двубоят се игра в монтанската зала „Младост“.

Така тимът, воден от треньора Даниел Пеев, наложи волята си в труден и оспорван мач и започва с успех на старта на надпреварата. Тимът на Дупница пък затрудни максимално монтанчани, като на свой ред показа, че ще бъде фактор в първата осмица на Суперлигата. Двубоят е втори помежду им в рамките на месец, след като бяха заедно в предваителна група 4, от турнирите за разпределяне на местата в първа и втора осмица на Суперлигата. В групата Монтана надигра Марек с 3:1 гейма, като сега това е втора победа за домакините.

Двубоят започна равностойно, като двата съперника се гонеха точка за точка. Това продължи буквално до края на гейма и равенството 24:24. И от двете страни на мрежата имаше възможности за спечелването му, но повече устойчивост показаха дупничани. При 27:27 сервисът се оказа разликата, като след ас и блокада, съставът на Марек затвори гейма в своя полза.

В следващите две части Монтана имаше водеща роля на игрището, като взимаше преднина, поддържаше я и ги спечели, като поведе с 2:1 гейма. Това обаче не отказа дупничани, които отново показаха, воля и желание за борба докрай. Началният удар отново бе тяхно оръжие и Марек взе инициативата, като направи разлика 15:11. Всички усилия на домакините за обрат не стигнаха и тимът на Марек спечели гейма, като изравни играта 2:2.

Противопоставянето продължи в пълна степен в тайбрека, където играта отново тръгна равностойно. След осма точка обаче домакините успяха да се откъснат, запазиха разликата и наложиха волята си, а с това се поздравиха с крайния успех.

Реализатор за Монтана стана руснакът Максимс Сапожков с 26 точки (3 аса, 1 блок). Радослав Попов добави 21 точки за успеха ( 1 блок).

За Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 16 точки ( 1 ас, 1 блок)

Статистика от мача можете да видите тук.