Полша откри световното U21 с успех над Куба


Полша откри световното U21 с успех над Куба
23-09-2021 15:28 | BGvolleyball.com

 

Националният отбор на Полша по волейбол за мъже под 21 години откри с успех световното първенство за тази възраст, което се провежда в България и Италия. "Дружина полска" се наложи над Куба с 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19) в мач от група В на надпреварата, изигран в зала "Левски София" в столицата. 

 

Така "червено-белите" спечелиха първите си три точки в шампионата, като са първи в класирането преди изиграването на втората среща за деня между България и Бахрейн.  

 

Атаката и блокадата бяха ключовите елементи за победата на поляците. Съперникът пък надделя над трикратните шампиони на начален удар, но не бе достатъчно, за да ги преодолее. 

 

Най-резултатен бе Давид Дулски със 17 точки (2 аса, 2 блокади), 15 точки реализира Михал Гержот (1 ас, 1 блокада). За тима от централноамериканската страна Марлон Янт Ерера завърши с 16 точки (4 аса), 12 добави Хосе Мигел Гутиерес Суарес (1 ас, 3 блокади). Волейболистът на Монтана Луис Видал Ален Серано завърши с 8 точки (1 ас, 2 блокади)

 

Утре (24 септември) Полша излиза срещу Бахрейн в 16:00 ч., Куба играе срещу България в 19:00 ч. 

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Световно първенство волейбол 2021 мъже под 21 години
Коментари
palms bet 7sport.net
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Берое 2 17:00 Арда
Държавно първенство (юноши) | Група В
Виктория Волей (юноши) 14:00 Левски Карлово (юноши)
Хебър (юноши) 14:00 Марица (Белово) (юноши)
Родопа (юноши) 14:00 Локомотив Пловдив (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група А-1
Люлин 14:00 Левски София (юноши)
Марек Юнион-Ивкони (юноши) 14:00 Пирин (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-1
СУ (юноши) 14:00 Етрополе (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-2
Велбъжд (юноши) 10:30 Самоков 2009 (юноши)
Медиус Волей (юноши) 12:00 Благоевград (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Е
Осъм (Ловеч) (юноши) 14:00 Изгрев (юноши)
Монтана (юноши) 14:00 Тетевен (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Д
Перун (юноши) 14:00 Хан Аспарух (юноши)
Дунав (юноши) 14:00 Черно море (юноши)
Държавно първенство (девойки) | Група А-1
ВА Стойчев-Казийски (девойки) 10:30 ЦСКА (девойки)
Локомотив София (девойки) 11:00 Ахил Волей (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група А-2
Левски София (девойки) 11:00 Славия 2017 (девойки)
ЦПВК (девойки) 11:30 Хектор (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група Б-1
Етрополе (девойки) 14:00 Марек (девойки)
Велбъжд (девойки) 14:00 Пирин (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-2
Хебър (девойки) 14:00 Яворов (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-3
Дея спорт (девойки) 14:00 Загорец (Нова Загора) (девойки)
Тунджа (девойки) 14:00 Сливен (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-1
Марица (девойки) 14:00 Раковски (девойки)
Други новини