Бг Прометей в трети кръг на ШЛ


Бг Прометей в трети кръг на ШЛ
13-10-2021 23:18 | BGvolleyball.com

 

Тимът на Прометей (Камянске), начело на който е националният селекционер Иван Петков, и в който се изявяват волейболистки от състава на "лъвиците", продължава в трети кръг на най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Украинският шампион се наложи като гост над словенския първенец Калцит (Камник) с 3:1 (25:25:21, 25:27, 31:29, 25:12) в мача-реванш помежду им, изигран в Камник. 

 

В първата среща воденият от Иван Петков отбор победи със същия резултат. 

 

В трети кръг Прометей ще се изправи срещу победителя от двойката Витеос Нюшател (Швейцария) - Младост Загреб (Хърватия), чийто втори двубой ще бъде изигран утре (14 октомври). 

 

 

Нася Димитрова бе на чудесно ниво и се разписа с 18 точки (5 блокади!), Лора Китипова реализира 4 точки (1 ас, 2 блокади). Жана Тодорова също направи много добро представяне. Най-резултатна бе Катерина Дудник с 21 точки (2 аса, 3 блокади), Хайди Казанова добави 12 точки. За съперника Фатумата Сила бе с най-голям актив - 15 точки (1 блокада), Анджелка Радишкович завърши с 13 точки (2 аса, 2 блокади). Ная Бойша се отчете с 12 точки

 

Предстои да бъдат определени датите за изиграването на двубоите от трети кръг.  

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Коментари
palms bet 7sport.net
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Берое 2 17:00 Арда
Държавно първенство (юноши) | Група В
Виктория Волей (юноши) 14:00 Левски Карлово (юноши)
Хебър (юноши) 14:00 Марица (Белово) (юноши)
Родопа (юноши) 14:00 Локомотив Пловдив (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група А-1
Люлин 14:00 Левски София (юноши)
Марек Юнион-Ивкони (юноши) 14:00 Пирин (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-1
СУ (юноши) 14:00 Етрополе (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-2
Велбъжд (юноши) 10:30 Самоков 2009 (юноши)
Медиус Волей (юноши) 12:00 Благоевград (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Е
Осъм (Ловеч) (юноши) 14:00 Изгрев (юноши)
Монтана (юноши) 14:00 Тетевен (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Д
Перун (юноши) 14:00 Хан Аспарух (юноши)
Дунав (юноши) 14:00 Черно море (юноши)
Държавно първенство (девойки) | Група А-1
ВА Стойчев-Казийски (девойки) 10:30 ЦСКА (девойки)
Локомотив София (девойки) 11:00 Ахил Волей (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група А-2
Левски София (девойки) 11:00 Славия 2017 (девойки)
ЦПВК (девойки) 11:30 Хектор (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група Б-1
Етрополе (девойки) 14:00 Марек (девойки)
Велбъжд (девойки) 14:00 Пирин (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-2
Хебър (девойки) 14:00 Яворов (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-3
Дея спорт (девойки) 14:00 Загорец (Нова Загора) (девойки)
Тунджа (девойки) 14:00 Сливен (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-1
Марица (девойки) 14:00 Раковски (девойки)
Други новини