ЦСКА спечели купа Борис Гюдеров след пълен обрат над Левски

16-10-2021 21:04 | BGvolleyball.com

Волейбоолистите от мъжкия отбор на ЦСКА спечелиха традиционния мемориален турнир за купа „Борис Гюдеров“, който се проведе в едноименната зала в Перник. В XXI издание на надпревара, участваха четири отбора – домакините от Миньор,  ЦСКА, Левски София и Сливнишки герой (Сливница).

На финала „червените“ надиграха след оспорвана петгеймова битка Левски София с 3:2 (20:25, 22:25, 27:25, 25:19, 16:14) след двучасова борба. Армейците изоставаха с 0:2 гейма, но направиха пълен обрат за крайния успех и триумфираха с купата. Сините останаха не успяха да защитят трофея си от миналата година и останаха със сребърните отличия.

В спора за трето място волейболистите на Сливнишки герой (Сливница) се наложиха над домакините от Миньор с 3:0 (25:19, 25:20,  25:16).

Крайно класиране в турнира Борис Гюдеров:

1. ЦСКА
  2. Левски София
  3. Сливнишки герой
  4. Миньор

Всеки участник излъчи по един състезател, който бе отличен с индивидуална награда като най-полезен за отбора си.