Радо Парапунов с 6 блокади, Войводина на четвъртфинал за Купата на Сърбия


Радо Парапунов с 6 блокади, Войводина на четвъртфинал за Купата на Сърбия
19-10-2021 22:40 | BGvolleyball.com

 

Националът Радослав Парапунов и тимът на Войводина (Нови Сад) се класираха на четвъртфинал на турнира за Купата на Сърбия. Волейболистите на Слободан Бошкан надиграха Спартак Лийг с 3:0 (25:10, 25:16, 27:25) в 1/8-финална среща на надпреварата. 

 

До момента освен Войводина, за следващия етап на Купата се класираха Партизан (Белград), Рибница (Кралево), Црвена Звезда (Белград), Млади Радник (Пожаревац) и Ниш. Утре (20 октомври) ще се изиграят последните две срещи от надпреварата - между Радник (Крагуевац) и Косовска Митровица, както и между Спартак Суботица и Йединство (Стара Пазова). 

 

Радо Парапунов имаше ключова роля за успеха на отбора си, като се разписа със 17 точки (6 блокади!). 15 точки реализира Давид Мехич (2 аса). За съперника Бранислав Гркович бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (2 блокади). 

 

Следващият двубой от първенството за Войводина е на 22 октомври (петък), срещу Спартак (Суботица). 

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Коментари
palms bet 7sport.net
Супер Волей мъже | Редовен сезон
Левски София 17:30 Раковски-1964
Марек Юнион-Ивкони 17:30 Ботев Луковит
Берое 2016 18:00 Добруджа 07
Пирин 18:00 Славия
Нефтохимик 2010 18:00 Дунав
Сливнишки герой 18:00 Хебър
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Септември Про Синема 14:30 Град
Етрополе 17:00 Софийски университет
Тетевен Волей 18:00 Миньор
Звездец 18:00 ВА ′Стойчев-Казийски′
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Велики Преслав 14:00 Берое 2
Родопа 16:00 Черноморец Бяла - 2008
Черно море 17:00 Арда
Демакс лига жени | Редовен сезон
Берое 15:00 Марица
Перун 17:00 Славия
Локомотив 1929 17:00 ЦСКА
Регион Витоша (кадети)
Славия (кадети) 10:00 Люлин (кадети)
Септември Про Синема (кадети) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (кадети)
ВШВН (кадети) 16:00 Левски София (кадети)
Регион Витоша (прекадети)
Славия (прекадети) 12:00 Люлин (прекадети)
Локомотив София (прекадети) 14:00 Левски София (прекадети)
СУ (прекадети) 15:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Регион Витоша (прекадетки) | Група А
Локомотив София (прекадетки) 10:00 Академик (прекадетки)
Регион Витоша (прекадетки) | Група Б
Левски София (прекадетки) 10:00 Левски Волей (прекадетки)
Други новини