Хебър излиза за победа над Шахтьор в Шампионската лига

20-10-2021 11:04 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) приемат днес, 20 октомври, беларуския Шахтьор (Солигорск), в първи мач между двата тима от втори квалификационен кръг на Шампионската лига.

Двубоят е тази вечер от 19:00 часа в зала „Васил Левски“.  Срещата е телевизионна и ще се бъде излъчена пряко по МAX Sport 2. Според букмейкъра BWIN.com домакините са абсолютен фаворит за успеха с коефициент 1.10 срещу 6.25 за опонентите им.  Чистата победа с 3:0 е оценена с 2.00, а с 3:1 с 3.10.

Българският първенец излиза за нова победа в най-престижния европейски турнир. Пазарджиклии са готови да продължат успешното си представяне от  изминалите дни и да търсят предимство преди гостуването в Беларус.

В първи квалификационен кръг на Шампионската лига „тигрите“ извършиха истински подвиг, като отстраниха испанския Гуагуас (Лас Палмас) след загуба с 0:3 в гостуването, победа с 3:1 в домакинството и успех в "златния "гейм с 15:13.

След това шампионите вдигнаха и Суперкупата на България, след като се наложиха над носителя на Купата Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 гейма.

От своя страна беларусите се класираха за втория етап, след като на старта на Шампионската лига надиграха непретенциозния английския ИББ Полония (Лондон) с 3:2 и 3:1 гейма. Мачовете се играха в Белхатув (Полша).

Съперникът няма именити чужденци в състава си, като разчита само на един руснак и украинец с беларуски паспорт. Въпреки това Шахтьор разполага с много високи играчи, като в състава си има шестима волейболисти с ръст над 201 сантиметра.

Съставът на Шахтьор вижте тук.

От Хебър заявиха, че всички състезатели са изпълнени с мотивация за нов хубав мач, още повече, че двубоят е на свой терен. Целта е преминаване в трети кръг на Шампионска лига, като българският шампион ще даде всичко от себе си за да го постигне. Как ще се представят домакините, дали ще продължат възходящата си линия и днес и ще запишат нов успех, предстои да се разбере след часове.