Жани Желязков и Задруга повалиха бронзовия медалист в МЕВЗА след драма


Жани Желязков и Задруга повалиха бронзовия медалист в МЕВЗА след драма
21-10-2021 08:20 | BGvolleyball.com

 

Националът Жани Желязков и тимът на  СК Задруга Айх/Доб продължават успешното си представяне в Централноевропейската лига (МЕВЗА). Воденият от Звонко Николич състав надделя като гост над бронзовия медалист на словенския елит и турнира през миналия сезон Калцит (Камник) с 3:2 (25:21, 22:25, 25:17, 22:25, 15:12) в мач от пети кръг на надпреварата, изигран в Камник. 

 

Задруга е на трета позиция с 5 точки (2 победи), Калцит е шести с 1 точка (3 загуби)

 

Жани Желязков се разписа с 10 точки (1 ас, 1 блокада). Най-голям актив записа Конрад Формела - 15 точки (1 ас), с 12 точки завърши Марино Марелич (1 блокада). За съперника Ян Клобучар бе над всички с 18 точки (1 ас, 2 блокади), 14 точки добави Дико Пурич (4 аса, 1 блокада)

 

Задруга приема хърватския ХАОК Младост (Загреб) на 23 октомври (събота). Следващият мач за Калцит е на 27 октомври (сряда), срещу сънародниците им от ОК Меркур (Марибор) - изтеглена среща от 10-и кръг.   

 

 

Статистика - ТУК 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Коментари
palms bet 7sport.net
Супер Волей мъже | Редовен сезон
Левски София 17:30 Раковски-1964
Марек Юнион-Ивкони 17:30 Ботев Луковит
Берое 2016 18:00 Добруджа 07
Пирин 18:00 Славия
Нефтохимик 2010 18:00 Дунав
Сливнишки герой 18:00 Хебър
Национална волейболна лига Висша лига | Западна група
Септември Про Синема 14:30 Град
Етрополе 17:00 Софийски университет
Тетевен Волей 18:00 Миньор
Звездец 18:00 ВА ′Стойчев-Казийски′
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Велики Преслав 14:00 Берое 2
Родопа 16:00 Черноморец Бяла - 2008
Черно море 17:00 Арда
Демакс лига жени | Редовен сезон
Берое 15:00 Марица
Перун 17:00 Славия
Локомотив 1929 17:00 ЦСКА
Регион Витоша (кадети)
Славия (кадети) 10:00 Люлин (кадети)
Септември Про Синема (кадети) 11:00 ВА Стойчев-Казийски (кадети)
ВШВН (кадети) 16:00 Левски София (кадети)
Регион Витоша (прекадети)
Славия (прекадети) 12:00 Люлин (прекадети)
Локомотив София (прекадети) 14:00 Левски София (прекадети)
СУ (прекадети) 15:00 ВА Стойчев-Казийски (прекадети)
Регион Витоша (прекадетки) | Група А
Локомотив София (прекадетки) 10:00 Академик (прекадетки)
Регион Витоша (прекадетки) | Група Б
Левски София (прекадетки) 10:00 Левски Волей (прекадетки)
Други новини