Матей Казийски и Тренто ще участват на клубния Мондиал


Матей Казийски и Тренто ще участват на клубния Мондиал

Снимка: Архив. 

21-10-2021 15:41 | BGvolleyball.com

 

Българската волейболна звезда Матей Казийски и отборът на Итас Трентино (Тренто) ще участват на Световното клубно първенство по волейбол за мъже, което ще се проведе в бразилския град Бетим от 8 до 12 декември. 

 

През 2020 година турнирът трябваше да се проведе в Китай, но заради пандемията от коронавирус бе отложен за 2021 година, но китайските организатори отказаха да го проведат. 

 

За титлата световен клубен шампион ще се борят 6 клуба: Това са финалистите от Шампионската лига на Европа през 2021 година — полският ЗАКСА и италианския Тренто, шампионът на Азия Сирджан (Иран), шампионът на Бразилия Фунвик (Таубате) и финалистите от клубния шампионат на Южна Америка — бразилския Сада Крузейро (Бело Оризонте) и аржентинския UPCN (Сан Хуан). В турнира не бе поканен последния действащ победител от 2019 година - италианският Кучине Лубе (Чивитанова). 

 

Матей Казийски е печелил 4 пъти световното клубно първенство с Тренто през 2009, 2010, 2011 и 2012 година, а през 2014 година игра финал с тима на Ал Райян, Доха (Катар).

 

 

 

---------

 

 

 

 

 

 

 

---

 

Стани фен на BGvolleyball.com във Фейсбук за да научаваш бързо новините от света на волейбола.

 

Можеш да ползваш и мобилната версия на BGvolleyball.com за смартфони и таблети, която е налична на адрес m.bgvolleyball.com


Тагове: Матей Казийски, Итас Трентино (Тренто), Световно клубно първенство волейбол 2021 мъже
Коментари
palms bet 7sport.net
Национална волейболна лига Висша лига | Източна група
Берое 2 17:00 Арда
Държавно първенство (юноши) | Група В
Виктория Волей (юноши) 14:00 Левски Карлово (юноши)
Хебър (юноши) 14:00 Марица (Белово) (юноши)
Родопа (юноши) 14:00 Локомотив Пловдив (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група А-1
Люлин 14:00 Левски София (юноши)
Марек Юнион-Ивкони (юноши) 14:00 Пирин (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-1
СУ (юноши) 14:00 Етрополе (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Б-2
Велбъжд (юноши) 10:30 Самоков 2009 (юноши)
Медиус Волей (юноши) 12:00 Благоевград (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Е
Осъм (Ловеч) (юноши) 14:00 Изгрев (юноши)
Монтана (юноши) 14:00 Тетевен (юноши)
Държавно първенство (юноши) | Група Д
Перун (юноши) 14:00 Хан Аспарух (юноши)
Дунав (юноши) 14:00 Черно море (юноши)
Държавно първенство (девойки) | Група А-1
ВА Стойчев-Казийски (девойки) 10:30 ЦСКА (девойки)
Локомотив София (девойки) 11:00 Ахил Волей (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група А-2
Левски София (девойки) 11:00 Славия 2017 (девойки)
ЦПВК (девойки) 11:30 Хектор (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група Б-1
Етрополе (девойки) 14:00 Марек (девойки)
Велбъжд (девойки) 14:00 Пирин (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-2
Хебър (девойки) 14:00 Яворов (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-3
Дея спорт (девойки) 14:00 Загорец (Нова Загора) (девойки)
Тунджа (девойки) 14:00 Сливен (девойки)
Държавно първенство (девойки) | Група В-1
Марица (девойки) 14:00 Раковски (девойки)
Други новини