Ева Янева и Льо Кане на победа от 1/8-финали в Европа

16-11-2021 21:10 | BGvolleyball.com

Българската волейболистка Ева Янева и тимът на Волеро (Льо Кане) са на победа от 1/8-финали във втория по сила европейски турнир - Купата на ЦЕВ. Волейболистките на Лоренцо Мичели надделяха над Минчанка (Минск) с 3:2 (25:21, 25:17, 16:25, 21:25, 15:10) в първата 1/16-финална среща помежду им, изиграна в зала "Уручие" в беларуската столица. Двубоят продължи почти два часа.

Така в двубоя на френска земя, на 25 ноември (четвъртък), Льо Кане ще трябва да запише победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да продължи напред. В 1/8-финалите съперник на тима ще бъде победителят от двойката Бимал Йединство (Бръчко) - ВК УП (Оломуц).

Ева Янева се разписа с 10 точки (1 ас) и бе втора по резултатност. Толкова добави и Мая Алексич (6 блокади). Най-резултатна бе Михаела Млейнкова с 30 точки (3 блокади). За съперника Виктория Сиакретава се отчете с 22 точки (2 блокади), Наджея Столяр приключи със 17 точки (3 аса, 6 блокади).