Волейболистките на ЦСКА с трета победа в Демакс лига

19-11-2021 17:35 | BGvolleyball.com

Волейболистките на ЦСКА надиграха Перун (Варна) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:23 ) в мач от четвърти кръг на женското първенство „Демакс лига“, който се игра в столичната зала „Васил Симов“.

Така „червените“ отбелязаха трети успех в шампионата, като с една загуба и 9 точки заеха второ място във временното класиране, но преди изиграването на всички срещи от този кръг. Тимът на Перун записа трето поражение, като е седми в таблицата, без спечелена точка, изпреварвайки осмият Берое с по-добро геймово съотношение.

Представителките на домакините доминираха над съперничките в първите два гейма. След десета точка взимаха голям аванс, поддържаха го докрай и затвориха частите с разлика, като поведоха с 2:0.

С това армейките прибързано решиха, че двубоят е приключил, като в третата част имаше известна доза интрига. Варненки започнаха ударно и поведоха с 5:0. Опасността да изпуснат гейма повлия на „червените“, те се стегнаха и направиха серия от осем последователни точки, като на свой ред поведоха с 8:5. Състезателките на Перун обаче дадоха солиден отпор и дишаха във врата на домакините почти докрай. ЦСКА поведе с 23:20, но варненки намалиха разликата до 23:24. В сублимния момент домакините все пак показаха класата си и не допуснаха изненади, като спечелиха гейма с 25:23, а с това затвориха мача в три гейма.

Програма, резултати и временнно класиране в Демакс лига вижте тук.