Варна ДКС надигра Берое и се поздрави с трети успех

Снимка: Архив.

19-11-2021 18:20 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Варна ДКС записаха трета победа в Демакс лигата при жените. Воденият от Стоян Гунчев тим надигра Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:14, 25:16, 25:14) в мач от четвърти кръг на първенството, изигран в морската ни столица.

Варна ДКС е трети в класирането с 9 точки (3 победи, 1 загуба), Берое е осми с 0 точки (4 поражения)

Старозагорки поведоха отначало (2:0 и 4:1), но след това състезателките на Стоян Гунчев доминираха изцяло. Във втората част обаче играта тръгна равностойно и продължи така до 10-та точка. Домакините набраха инерция и увеличиха  аванса си на 2:0 гейма.

В третия гейм варненки продължиха възходящата си линия и се поздравиха с чиста победа.