Левски, ЦСКА и ВАСК без загуба при юношите U20

Левски София  победи Марек при юношите под 20 години за втори успех в група А-1. Снимка: ВК Левски

29-11-2021 11:00 | BGvolleyball.com

Отборите на Левски София , ЦСКА и ВА Стойчев-Казийски продължават без загуба в подгрупи А-1 и А-2 (части от група А) от първенството по волейбол на България за юноши под 20 години.

В група А-1 представителите на „сините“, водени от Христо Цветанов, победиха като домакини Марек (Дупница) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) във мач от втори кръг на надпреварата.

Така левскарите записаха втора чиста победа, след като на старта надиграха Пирин (Разлог) с 3:0. С това те са водачи с пълен актив от 6 точки. Марек е четвърти без спечелена точка досега.

Първи успех записа съставът на Пирин (Разлог), който се наложи у дома над Люлин с 3:0 (25:18, 25:14, 25:22). Розложани заемат втора позиция в таблицата, с една победа, една загуба и 3 точки. Съставът на Люлин заема трета позиция, но и с мач по-малко поради отложена среща.

Програма, резултати и временно класиране в група А-1 вижте тук.

В група А-2 волейболистите на ЦСКА, които са водени от Симеон Симеонов, надиграха Миньор (Перник) с 3:1 гейма, в мач от втори кръг, който се игра зала „Васил Симов“. Така „червените“ също отбелязаха втори чист успех, след като на старта надиграха Славия с 3:0. С това армейците са водачи в класирането с пълен актив от 6 точки. Съставът на Миньор е четвърти без спечелена точка.

Драматична победа в този кръг записаха представителите на ВА Стойчев-казийски, които се наложиха като гости над Славия с 3:2 (25:18, 15:25, 25:18, 22:25, 15:10).

Така, тимът воден от Никола Димитров, отбеляза втори успех, но с 5 точки заема втора позиция в подреждането. Съставът на Славия е трети с две загуби и 1 спечелена точка.

Програма, резултати и временно класиране в група А-2 вижте тук.

След изиграване на редовния сезон първите два тима от двете подгрупи А-1 и А-2 оформят финална четворка. Вторите два играят за пето-осмо място.