България U17 отстъпи на Сърбия на Балканиадата

14-01-2022 20:45 | BGvolleyball.com

Националният отбор на България за девойки U17 записа второ поражение на Балканиадата за тази възраст, която се провежда в Балъкесир (Турция). Воденият от Диян Боюклиев тим отстъпи на Сърбия с 0:3 (18:25, 18:25, 21:25) в третия си мач от надпреварата.

Младите "лъвици" заемат третата позиция в класирането с 3 точки (1 победа, 2 загуби), сръбските волейболистки са втори с 9 точки (3 победи).

Двата отбора бяха равностойни до седмата точка, след което сръбските волейболистки се откъснаха и поведоха в резултата. До края "репрезентация" бе доминираща и не допусна по-сериозна съпротива.

Идентично се разви и втората част и волейболистките на "плавите" увеличиха аванса си, въпреки опитите на родните представителки да наваксат изоставането си.

Съвсем различно лице показаха българските волейболистки в третия гейм. Момичетата на Диян Боюклиев поведоха от самото начало, като бяха водещи през по-голямата част от времето. Повратна точка бе 18-та точка, след която сръбските състезателки пречупиха "лъвиците" и поеха инициативата. Така те записаха чиста победа.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 15 точки (2 аса). Мария-Габриела Миличевич добави 10 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Ана Михайлович бе над всички с 18 точки (2 аса), Милица Видачич завърши с 13 точки (1 блокада).

Утре (15 януари) България излиза срещу Турция, а Сърбия - срещу Румъния. Двубоите са от 16:30 и 19:00 ч.