Италия и Полша приемат Евроволей U21 и U22

17-01-2022 16:55 | BGvolleyball.com

Италия и Полша ще бъдат домакини на първото издание на европейското първенство за мъже до 22 и жени до 21 години. С оглед на мнението на заинтересованите федерации, Европейската конфедерация по волейбол (CEV) реши за първи път да въведе допълнително надпреварата точно за тези възрастови групи, за да подпомогне прехода на млади талантливи играчи към мъжките и женските формации.

За участие са се регистрирали съответно 24 и 18 отбора.

Двубоите ще се проведат от 8 до 17 юли 2022 г. - участват осем отбора, включително страната домакин плюс още седем, които се класират чрез квалификации, насрочени за края на май 2022 г. Осемте отбора ще са в две групи по четири, като първите два ще се класират за полуфиналите и евентуалните мачове за медали.

Състезателите на Полша са носители на бронзовите медали от миналогодишното световно първенство за мъже до 21 години, а Италия и Русия спечелиха златните и сребърните медали. Сега амбициите са насочени към европейското първенство, имайки предвид присъствието на редица волейболни сили.

Световният шампион за  жени до 20 години Италия ще приеме двубоите в Андрия и Чериньола (южна Италия).