Нефтохимик взе гейм на Скра в Полша, но отпадна от Купата на ЦЕВ

18-01-2022 20:50 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) приключиха участието си във втория по сила европейски турнир - Купата на ЦЕВ. Воденият от Николай Желязков тим отстъпи на полския Скра (Белхатув) с 1:3 (10:25, 26:24, 15:25, 14:25) в мача-реванш помежду им, изигран в зала "Енергия" в Белхатув.

Скра надделя над бургазлии с 3:2 гейма в първия двубой, а след днешната победа се класира за 1/4-финалите на надпреварата. Там грандът ще се изправи срещу победителя от двойката Аркада (Галац) - Юнайтед Волейс Франкфурт.

В първата част волейболистите на Скра доминираха изцяло, като взеха нещата в свои ръце от самото начало и оставиха родните представители на едва 10 точки.

Двата отбора бяха равностойни до 12-та точка на втория гейм, след което домакините поведоха. Положението обаче не се запази дълго и бургазлии отново вкараха интрига, изравнявайки резултата. Играта продължи точка за точка, но Скра отново пое инициативата, макар и с крехка преднина. Българският вицешампион обаче не се отказа и се бори до край, успявайки да измъкне гейма.

Третата част тръгна идентично - полският тим дръпна след равностойна игра отначало, като удържа темпото до края. Момчетата на Николай Желязков намалиха част от дистанцията, но не бе достатъчно да преодолеят съперника.

В решителния четвърти гейм ситуацията не се промени - волейболистите на Скра доминираха и записаха нов успех.

Най-резултатен бе Николай Учиков с 9 точки (1 блокада). Николай Колев и Венцислав Рагин завършиха с по 8 точки (1 ас, 2 блокади) (4 блокади). За съперника Дик Коой бе над всички с 22 точки (1 ас, 4 блокади), Дамян Шулц реализира 19 точки (8 аса!). Матеуш Биениек се разписа с 13 точки (4 аса, 2 блокади), Карол Клос приключи с 12 точки (4 блокади).