Алекс Грозданов, Денис Карягин и Монца на четвъртфинали за Купата на ЦЕВ

19-01-2022 23:30 | BGvolleyball.com

Националите Алекс Грозданов, Денис Карягин и тимът на Веро Волей (Монца) се класираха на четвъртфинали във втория по сила европейски турнир - Купата на ЦЕВ. Воденият от Масимо Ечели отбор надигра Спор Тото (Анкара) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:20) в мач-реванш помежду им, изигран в "Арена ди Монца".

В първия двубой на турска земя Монца победи съперника със същия резултат.

Денис Карягин се отчете с 9 точки (1 блокада), Алекс Грозданов бе в списъка за мача, но не се появи в игра. Най-резултатен бе Владислав Давискиба с 11 точки (2 аса, 2 блокади), Донован Дзаворонок завърши с 10 точки (1 ас, 2 блокади). За съперника Доан Каракоч се разписа с 11 точки (1 блокада), Батуралп Гюнгьор приключи с 8 точки (2 блокади).

В четвъртфиналите Монца ще срещне победителя от двойката Гуагуас (Лас Палмас) - Волей Хаасроде (Льовен). В първата среща от осминафиналите испанският шампион победи с 3:0 гейма, реваншът е на 26 януари (сряда), в Лас Палмас.

---------

---

Тагове: Алекс Грозданов, Денис Карягин, Веро Волей (Монца), Купа на ЦЕВ волейбол 2022 мъже