Миньор поведе в гейм с 15:0 и записа категорична победа над СУ за Купата

Снимки: Архив.

20-01-2022 21:40 | BGvolleyball.com

Тимът на Миньор (Перник) се класира на четвъртфинали в турнира за Купата на България при мъжете в първенството на Висшата лига. Воденият от Ангел Василев отбор надигра категорично като домакин с 3:0 (25:18, 25:20, 25:8) в 1/8-финален двубой от надпреварата за малко повече от час.

Перничани тръгнаха ударно от самото начало на срещата, повеждайки с 6:0. До края домакините не срещнаха никакви проблеми и излязоха напред в резултата.

Във втората част двата отбора започнаха равностойно, като положението се запази до средата на гейма. Впоследствие волейболистите от миньорския град отново поеха инициативата.

Третият гейм започна с огромна преднина за пернишкия тим - 15:0. В следващите минути мачът просто бе доигран, като домакините дадоха само 8 точки.

Към следващия етап на турнира продължава и отборът на Волейболна академия "Стойчев-Казийски", който отстрани Звездец (Горна Малина) с 3:1 (25:16, 24:26, 25:20, 25:13)

Момчетата на Никола Димитров и съперникът започнаха с равностойна игра, след което столичани взеха нещата в свои ръце. ВАСК доминираше и във втория гейм, но след 20:17 преднината постепенно бе стопена и в крайна сметка състезателите на Иван Генков надделяха.

В следващите две части домакините излязоха пределно мобилизирани и записаха победата без особени проблеми.

На четвъртфинал за Купата ще играе и съставът на Родопа (Смолян), който надигра Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

Смолянчани тръгнаха силно отначало, след което състезателите на Иван Халачев ги настигнаха. Играта продължи точка за точка, но волейболистите на домакините отново набраха инерция и спечелиха частта.

Във втория гейм Родопа отново водеше през по-голямата част от времето, като в ключовите ситуации имаше лека интрига, но не се случи нищо повече. В решителната трета част тимът от Смолян продължи възходящата си линия и се поздрави с успеха след малко повече от час.

В четвъртфиналната фаза Родопа ще срещне Черно море (Варна).

Програма и резултати от 1/8-финалите на турнира за Купата на България Висша лига - ТУК