Левски, Марек, Пирин и Добруджа директно на финали за кадети

Марек победи Виктория Волей с 3:1 и спечели турнира на свой терен, като се класира директно за Държавни финали, викторанците отиват на допълнителна квалификация. Снимка: ВК Виктория Волей

09-05-2022 18:58 | BGvolleyball.com

Отборите на Левски София, Марек (Дупница), Пирин (Разлог) и Добруджа 07 (Добрич) се класираха директно за Държавни финали по волейбол на България за кадети (състезатели, родени 2005/2006 година). Четирите тима спечелиха изиграните четири квалификационни турнира в Етрополе, Дупница, Разлог и Варна.

Спечелилите първото място отбори взимат единствената квота за финалите, като така вече са ясни първите четири участника.

В спора за титлата за кадсети  участват осем отбора. Останалите четири ще бъдат определени от допълнителни квалификации.

Регламентът предвижда вторите и третите от класирането на изиграните турнири да продължават на допълнителни квалификации. Те ще бъдат под формата на два турнира с по четири тима. Първите два от всяка допълнителна квалификация се класират за Държавни финали.

Така на допълнителни квалификации отиват отборите на Арда (Кърджали) и ЦСКА от група А, Виктория Волей и Миньор (Перник) от група Б, Славия и Хебър (Пазарджик) от група В и ВА Стойчев-Казийски и Черно море (Варна) ог група Г.

Заелите последно място на чeтирите квалификационни турнира отпадат от по-нататъшна надпревара през този сезон. Така своето участие приключват Етрополе, Изгрев (Ябланица), Люлин (София) и Берое 2016 (Стара Загора).

Най-интригуващо бе в група Г във Варна. След оспорвана игра три тима завършиха с еднакъв актив от две победи и една загуба, като точковият актив реши пъренеца. Така Добруджа 07 излезе вачело и спечели турнира със 7 точки, като ще бъде сред най-добрите в спора за титлата.

Втори се нареди тимът на ВА Стойчев- Казийски с 6, а трети останаха домакините с 5 точки.

Резултати и класиране в група А вижте тук.

Резултати и класиране в група Б вижте тук.