Сърбия спечели първата контрола със Словения преди Лигата на нациите

24-05-2022 23:41 | BGvolleyball.com

Мъжкият национален отбор на Сърбия по волейбол спечели първата контрола срещу Словения. Воденият от Игор Колакович тим надделя над съперника с 3:2 (25:23, 19:25, 24:26, 25:22, 15:12) в проверка, изиграна в сръбската столица.

Утре (25 май) двата отбора ще се срещнат отново, в 18:15 ч. б.в. Срещите са част от подготовката на отборите за Волейболната лига на нациите.

"Плавите" стартират в надпреварата на 7 юни в Отава (Канада), срещу българските национали. Следват срещи с Франция, Аржентина и Германия. Словения пък излиза срещу САЩ, Бразилия, Австралия и Китай в Бразилия.

Сърбия ще играе и на турнира от уикенд 2 (21-26 юни) в София, срещу САЩ, Бразилия, Канада и Австралия.

Най-резултатен бе Никола Мелянац с 16 точки (3 аса), 15 точки добави Миран Куюнджич (1 ас). За съперника Жига Щерн приключи със 17 точки (2 аса).

Миналата седмица "репрезентация" изигра две контроли с Хърватия, в които завърши с победа с 3:2 гейма и загуба с 2:3 гейма.