ВАСК, Левски, Пирин и Славия започнаха с успехи при кадетите

Волейболистите на ВАСК започнаха с категоричен успех в първия ден на финалите за кадети

25-05-2022 21:13 | Ани Колева

Финалният турнир от Държавното първенство по волейбол за кадети (състезатели, родени 2005/2006 година) стартира от днес в столичната зала „Левски София“. Отборите на ВАСК, Левски, Пирин (Разлог) и Славия започнаха с успехи.

В група А, в първия мач за деня, тимът на ВА Стойчев-Казийски се наложи категорично над Добруджа 07 (Добрич) с 3:0. С това волейболистите, водени от Велизар Пашов, взеха реванш за загубата от добруджанци преди две седмици на турнира във Варна. След чистия успех те оглавиха временното класиране.

Домакините от Левски София надиграха Хебър (Пазарджик) с 3:1. Така „сините“ започнаха успешно защитата на титлата си от миналия сезон.

Програма, резултати и класиране в група А вижте тук.

В група Бq волейболистите на Пирин (Разлог) се поздравиха с категоричен успех над Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 и оглавиха класирането.

Представителите на Славия се наложиха над Марек (Дупница) с 3:1 и също тръгнаха по най-добрият начин в надпреварата.

Програма, резултати и временно класиране в група Б вижте тук.

Финалният турнир продължава на 26 май с двубои от втори ден на груповата фаза.