Турнирът на обратите

Снимка: ЦЕВ
29-07-2016 11:16 | Ивайло Пампулов

От едната крайност до другата. При това само за 24 часа. Такива емоции изпитаха момичетата от националния отбор до 23 години след първите си два мача от световната квалификация в Сърбия.

През първия ден направиха страхотен обрат от 0:2 гейма, за да спечелят с 3:2 срещу домакините. По-малко от 24 часа след това младите волейболистки на селекционера Николай Иванов водеха с 2:0 гейма, имаха мачбол в третия, но не успяха да се възползват и допуснаха обрат с 2:3 от Италия. Сякаш италианските волейболистки са гледали характера, който показаха българските волейболистки срещу Сърбия и направиха същото.

Хубавите новини след втория ден дойдоха след последния мач в зала "Владе Дивац", в който Полша направи обрат от 0:2 гейма (трети от началото на турнира), за да спечели с 3:2 срещу Турция. Така с изключение на Италия четири отбора имат по една победа и по една загуба и битката за първото място обещава да бъде много интересна.

Важното е българските момичета да забравят колкото се може по-бързо мача с Италия и да се съсредоточат върху днешния си съперник - Хърватия. Каквото било, било, миналото не играе и нищо все още не е загубено.

Качествата българските волейболистки ги имат, отборния дух - също, а ние само можем да стискаме палци за победа срещу Хърватия!

П.с. Явно подготовката, която отборът на Италия проведе с момичетата от националния тим на България до 19 г. в Самоков (три контроли в пет гейма, всеки до 25 точки), дава отлични резултати...