Франция и Бразилия в очакване на чудото

Съдбата на двата волейболни колоса Франция и Бразилия е в ръцете на треньора на Италия Джанлоренцо Бленджини
15-08-2016 14:43 | Ани Колева

Интрига до последно кой ще изхвърчи от група А в Рио

Кой ще изхвърчи от олимпийския турнир в Рио де Жанейро 2016, в предварителна група А при мъжете? Изключително интересна ситуация се развива в този поток, като нещата са непредвидими. Въпросът кой ще се класира за четвъртфиналите стои до последно, а интригата нажежи страстите на специалисти, играчи и запалянковци. Всичко е в ръцете на Италия, която еднолично ще определи съдбата на участниците на четвъртфиналите и евентуалните си съперници в решителните моменти.

Ще играе ли Италия феърплей, или треньорът Джанлорецо Бленджини ще пусне резервния си състав срещу Канада? Ще има ли договорки впоследствие, или един от фаворитите: домакинът Бразилия и най-класният отбор през последните две години в света - Франция, ще си тръгне безславно?

Лидер в група А е тимът на Италия, който вече си осигури първото място и участие на четвъртфиналите. Кръг преди края на груповата фаза четири отбора  - Франция, Канада, Бразилия и САЩ, са с еднакъв актив от две победи, две загуби и 6 точки. Един от тях ще отпадне от по-нататъшната надпревара.

Първият мач е между САЩ и последния Мексико, като всякаква победа на американците ги класира напред.

Втората среща от програмата е между Италия и Канада. Ако Адзурите бият с 3:0 и 3:1, то тогава остава място за договорки между Франция и Бразилия. Петгеймова среща между двата тима ги урежда да продължат напред и да изхвърлят Канада от борбата.

Ако Италия обаче пусне на Канада, като загуби с 0:3 или 1:3, то в този случай единият от двата тима – Франция или Бразилия, изхвърча със сигурност от четвъртфиналите.

Има и теоретична възможност, при победа на Италия над Канада с 3:2 гейма и победа на Бразилия над Франция с 3:2, то тогава Франция и Канада се изравняват по точки и геймове и трябва да се изчисли точковия коефицент, който на този етап е по-добър за Франция.

Как ще се развие ситуацията и какво ще предпочете ръководството на Италия, ще се види по-късно, при всички положения ни очакват драми, като някой ще изтегли късата клечка.

Програма, резултати и временно класиране в група А виж тук.