Седмицата на Вечните дербита

14-11-2016 20:38 | Ивайло Пампулов

Общо четири мача от първенствата на БФВ между сини и червени ще се изиграят през уикенда

Вечното дерби между Левски (София) и ЦСКА (София) се задава през тази седмица, при това в два епизода в един и същи ден - 18 ноември. Ако включим и първенствата при подрастващите, то през уикенда мачовете между Сини и Червени, ще станат четири, тъй като двата клуба ще се срещнат на равнище момчета до 14 години и за юноши младша възраст.

И ако отборите на ЦСКА принадлежат към един и същи клуб в двете направления (мъже и жени), то в синия лагер има разделение по полове, съответно Левски за жени и Левски София за мъже/юноши. Но идеята за вечно дерби остава.

Битката между Левски и ЦСКА ще започне с дербито от четвърти кръг на НВЛ-жени, което е предвидено за петък (18 ноември) от 16:00 ч в зала "Сиконко" в столичния квартал "Люлин". Два часа и половина по-късно, в зала "Васил Симов" е дербито при мъжете, като мачът е от програмата на шести кръг на Суперлигата.

На следващия ден, отново в залата на ЦСКА ще се срещнат младите състезатели на Червените и на Сините. Първо, от 11:00 ч ще премерят силите тимовете до 14 г. за мач от втори кръг на регион Витоша. Веднага след края на този двубой, на игралното поле ще излезнат и батковците им от съставите за юноши младша възраст (от този сезон до 16 г.).

Безспорно, най-голям интерес ще привлече дербито между Червени и Сини на ниво Суперлига. И точно това е и телевизионният мач в този кръг. ЦСКА до момента са почти перфектни и загубиха само една точка при успеха си с 3:2 срещу Монтана, докато Левски София има 3 победи и 2 загуби, а при визитата си в Монтана загуби гейм на 6. Но в мач между ЦСКА и Левски място за фаворити няма заради заряда, който това съперничество носи.

При жените и двата отбора са с по една победа до момента, като Левски е по-напред в класирането заради един загубен гейм по-малко. И двата отбора обаче са на незавидни места в класирането - съответно шесто и седмо. И за двата отбора това дерби, което предстои, може да даде тласък за представянето им през сезона.

Едно е сигурно, през тази седмица страстите в червено и синьо ще са много, а на нас ни остава да бъдат придружени и с красиви волейболни уморения без значение от пол и възраст.

---

Тагове: ЦСКА, Левски, Левски София, Национална волейболна лига 2017 жени, Национална волейболна лига 2017 Суперлига