Дерби в голямото семейство на Марица

Част от волейболистките и треньорите на Марица подкрепиха Раковски по време на последния им домакински мач срещу ЦСКА
21-11-2016 10:01 | Ивайло Пампулов

Капитанката на шампионките отбелязва личен празник днес

С дерби на върха завършва четвъртият кръг от НВЛ-жени. От 18:00 ч в зала "Младост" ще се изправят един срещу друг отборите на Раковски (Димитровград) и Марица (Пловдив).

По-специален мач, но не само заради високия залог - първото място в класирането. Специален за голямото семейство на Марица, тъй като голяма част от младите състезателки на пловдивчанки през този сезон са преотстъпени в Димитровград да се обиграват. С тях е и треньорът Иван Радичев, дългогодишен асистент на Иван Петков в Марица. А всички знаем колко задружен колектив са всички в отбора на Марица - състезателки (не само от моментния състав на Жълто-сините), треньори и ръководители.

До момента, отборът на Раковски натрупа три победи от трите си срещи и разполага с 8 точки, а шампионките от Марица са без загубен гейм, но само с 2 мача зад гърба си. Дерби между непобедени.

На пръв поглед отборът на Марица е фаворит в днешния двубой, но младите състезателки от школата на пловдивчанки, които през този сезон носят екипа на Раковски, ще имат допълнителна мотивация за успех. Освен това се очаква да бъдат подкрепяни от ентусиазираната публика в Димитровград, която по време на последния домакински мач срещу ЦСКА наброяваше към 1000 зрители.

Мотивация ще имат и състезателките на Марица, още повече, че капитанката им Радосвета Тенева празнува рожден ден днес и със сигурност ще иска да запише победа на личния си празник.

Какво ще се случи днес по време на мача в Димитровград, можем само да гадаем. Едно е ясно, след края на дербито състезателки и треньори отново ще бъдат приятели, защото са част от едно семейство. Това на Марица (Пловдив).

P.s. Всички в Марица и в Раковски се надяват днешното дерби да бъде и финал за някои от трофеите през този сезон...

---

Тагове: Раковски Димитровград, Иван Радичев, Марица, Иван Петков, Радосвета Тенева, Национална волейболна лига 2017 жени