Мирослав Живков: Посрещането ни не е на ниво

17-12-2016 11:33

В Добруджа 07 започват работа над контраатаките

Добруджа 07 загуби последния си мач от първия полусезон в Суперлигата след изключителна драма в Добрич. Играчите на Мирослав Живков допуснаха поражение с 2:3 гейма от Левски – София, но въпреки това са на трето място в класирането.

Треньорът на шампионите Мирослав Живков коментира обстойно поражението на своя тим пред Bgvolleyball.com

“Трябва да отдам заслуженото на Левски. Те показаха много добра игра, изпълняваха изключителен начален удар, който даде добър резултат. Ние все пак успяхме да се върнем в мача и да изиграем два равностойни гейма, които спечелихме. Трябва да подобрим посрещането си във важните моменти и отиграванията си на контраатка. Левски показа много високо ниво на игра, което даде сериозен резултат в първите два гейма. След това ние намалихме индивидуалните си грешки, вдигнахме темпото на ниво и така успяхме да изравним резултата. В тайбрека не успяхме да реализираме възможностите си, а Левски направи точно това. Не бива да се допуска играчите да се замаят от победата над ЦСКА, по простата причина, че това беше просто един мач от първенството, нищо повече. Но все пак не мисля, че това се е отразило на играта.

Трифон Лапков има проблем с рамото, но правим всичко възможно той да бъде в оптимално състояние. Надявам се нещата да се оправят по най-бързия начин. Мисля, че той ще продължи да работи и работата му да дава добри резултати”, коментира треньорът на Добруджа 07.

Автор: Мая Димитрова