Европейски поход в синьо

Волейболистите на Левски продължават на 1/8-финал за Купата на ЦЕВ
19-01-2017 10:00 | Ани Колева

Левски възвръща позици на международна сцена

Отборът на Левски София отстрани холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) в 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ при мъжете. Така „сините“ отбелязаха страхотен успех и се класираха за 1/8-финали във втория по сила европейски турнир.

Във втория мач Левски отстъпи с 2:3 на холандците, но крайната победа не бе и толкова нужна, след като спечелените два гейма в мача се оказаха достатъчни за продължаване напред в турнира.

Важното в случая е, че „сините“ взеха своето и отстраниха съперник с възможности и чужденци в състава си. Важното е, че се пребориха за тези два гейма като гости, пред чужда публика и фенове. Че показаха характер  и след като изоставаха с 1:2 гейма не се предадоха, а намериха сили за обрат, за да преклонят съперника в четвъртата част.

С достигането си до 1/8-финалите на втория по сила европейски турнир Левски не само радва волейболната общественост, но отбелязва възвръщане на позиции в клубния ни волейбол.

Европейският поход в синьо продължава.. Никой не се съмнява, че нивото е все по-трудно, а летвата - висока, но важното е, че български клуб продължава напред и ще радва зажаднелите в последните години фенове с нови битки на европейска сцена.